Notice: Only variables should be passed by reference in /home/www/janlasac.cz/domains/mmblog.cz/www/wp-content/themes/thevoux-wp/admin/ot-loader.php on line 329
Augmentace prsou - MM

Augmentace prsou

No a je to tady. 🙆🏼‍♀️ UMĚLÁ PRSA! Já tomu snad pořád nemůžu uvěřit 🤭!

Je mi jasné, že tohle téma je trošku choulostivé a intimní, možná i trochu kontroverzní a že názory lidí jsou podobně divoký, jako když se mluví třeba o kojení. Ale už jsem se v minulosti odhodlala napsat článek i o něm, takže teď risknu ta prsa 👍. Jelikož s vámi sdílím velkou část ze svého života, chci se podělit i o mou zkušenost s operací a se vším, co s ní je spojené. S mými pocity, s bolestí, s radostí, s nervozitou, s očekáváním a s výsledkem 🙊. Krom toho by si asi i ten největší ignorant všiml, že najednou mám prsa, takže mi přijde hloupé o tom mlžit. Přes noc nikomu nenarostou, jak houby v lese, takže jakýpak copak. Sama nemám ráda, když ze mě někdo dělá blbce, takže to nebudu dělat ani já.

Věřím, že to třeba některé z vás pomůže při rozhodování. Někdo si řekne, že je to fakt pecka, někdo, že to za to nestojí. Ať tak, či onak-smysl to má.

A proč chci něco takového vlastně podstupovat?

Krom toho že si splním sen, o kterém mluvím už od puberty, a o němž jsem stoprocentně přesvědčená? Protože .

Nedělám to kvůli nikomu. Ani kvůli lidem, už vůbec kvůli chlapům a dokonce ani kvůli Tomášovi. Dělám to čistě a jenom pro sebe. Pro svoje sebevědomí a pro dobrý pocit se sebe samé, když se v zrcadle zahlédnu bez podprdy. Chci se cítit, jako žena a ne jako dvanáctiletá holčička. Chci jít do obchodu a koupit si podprsenku, která mi bude sedět. Chci si vzít výstřih a mít do něj co dát. Chci si moci dovolit jít do šatů bez podprsenky. A hlavně chci vyhodit všechny push-upky, který mám ve skříni. Jo. Na to se těším.😅

Když jsem mamce řekla, že už jsem fakt rozhodnutá to celé podstoupit, víte co mi řekla?

To je dobře. Však o tom mluvíš od 13 let, co ti přestala růst prsa.

A protože má moje máma vždycky pravdu, tehdy jsem si uvědomila, že to je fakt něco, o čem už strašně dlouho sním. 🤭Není to žádný momentální rozmar, nebo tak. Je to skutečně moje celoživotní přání. S věkem se ta touha akorát stupňovala a po 28 měsících kojení už nebylo na co čekat. Vždycky jsem totiž říkala, že „po dětech“ jdu. A ten čas právě nastal.💪

Takže kdy mě to čeká?

V listopadu a já už se nemůžu dočkat! 🤩 Ráda bych zmínila, že na zvětšení prsou můžete jít až 6 měsíců po ukončení kojení, což jsem vlastně vůbec netušila. 🤱Moje mléčné žlázy se sice zdají být mrtvé už nějaký ten pátek, ale v termín operace už budu víc jak 7 měsíců po ukončení kojení, takže to už bude úplně readdy.

Listopad proto, že se mi přes zimu hezky zahojí jizvy, implantáty si sednou a v létě do plavek už to bude všechno na svým místě. 🙏 Tak nějak tuším, že přes léto na tuhle operaci moc lidí nejde, je to dost nepraktické. I proto mají některé kliniky zvýhodněné ceny, takže pokud by někomu nevadilo letní období, může ušetřit 🙂.

Výběr kliniky

Vybrat správnou kliniku a s ní i šikovné ruce. To je určitě hodně podstatná část celého procesu, neboť i tady je nabídka poměrně široká a vybrat správně nemusí být vždy lehké. Prolítla jsem tedy internet, fotky i recenze a nakonec jsem se rozhodla pro kliniku Aesthevita v Praze, kam jsem se objednala na nezávaznou konzultaci  🙆🏼‍♀️. Doporučila mi ji známá, takže jsem šla tak trochu na jistotu. Klinika se nachází v samotném centru Prahy a musím říct, že jsem se zde cítila opravdu skvěle. Prostředí Aesthevita je skutečně útulné a čisté a já už se nemůžu dočkat mého pobytu tady.

A teď ta druhá část – vybrat šikovné ruce, kterým svěříte své tělo. To se mi povedlo na výbornou. Jsem nesmírně vděčná a šťastná, že mě bude operovat pan doktor Pilka- žádaný plastický chirurg, který, jak sám říká, dělá rád lidi šťastnější. Krom toho je to velký sympaťák a já k němu mám obrovskou důvěru.

Ochotně zodpověděl veškeré moje dotazy a vlastně mě dost uklidnil. Pro mě je to totiž fakt velká věc a tak jsem z toho patřičně nervózní 🙊.

Výběr implantátů

Jestli si myslíte, že nás, influencery, instagram neovlivňuje, tak ovlivňuje 😁🙏. Já samozřejmě dost sleduju všechny holky, které nedávno operaci podstoupily. Líbily se mi prsa dvou z nich a hádejte co🤷🏼‍♀️. K mému překvapení, absolutně nezávisle na sobě, mají obě ženy stejné implantáty. Jedná se o značku Motiva, takže jsem měla celkem jasno, že to je tvar, který se mi fakt líbí a který chci. Záleží mi totiž na tom, aby se prsa chovala přirozeně. Ve stoje pevné, ale v leže ať se trochu „rozjedou“ do stran. Takové ty tvrdé balóny, co se ani nehnou se mi prostě nelíbí🤷‍♀️. Krom toho má implantáty Motiva moje kamarádka a opravdu si je nemůže vynachválit.

MOTIVA implantáty mají unikátní povrch, který je tvořen nanotechnologií SilkSurface. Předchází pooperačním komplikacím a je maximálně přizpůsobivý tělu ženy (nedráždí okolní tkáně atd). K tomu všemu nabízí opravdu širokou škálu velikostí a profilů, takže tady si přijde na své jak pacient, tak chirurg.

Proč zvětšení pomocí implantátů?

Když jsem si zjišťovala techniky, které v Aesthevita nabízí, samozřejmě jsem narazila i na Lipotrasfer, tedy přenos vlastního tuku. Samozřejmě musím uznat, že zbavit se přebytečného tuku někde a doplnit ho tam, kde chybí je opravdu hodně super. Nicméně takhle metoda není vhodná pro každého. I na ní jsem se totiž ptala, jenomže pomocí Lipotrasferu vám prsa zvětší o 0,5-1 číslo, což je pro mě opravdu málo. Nabízí se zde možnost zákrok zopakovat víckrát pro větší zvětšení, ale to je opravdu běh na dlouhou trať a navíc to znamená jít opětovně do narkózy, a zase zažít bolest. Samozřejmě má tahle metoda i mnoho výhod, ale já jsem se zkrátka a jednoduše shodla, s panem doktorem Pilkou, na zvětšení prsou pomocí implantátů 🤩🙏. Konec konců – máme stejný cíl. Přirozená akorátní prsa, která půjdou k mojí postavě.

Velikost

Na konzultaci jsem přišla s prosbou o zvětšení na „dvojky“, tedy velikost B. Při kojení jsem totiž přesně tuhle velikost měla a byla jsem spokojená 😌 . Pan doktor Pilka si mě několikrát přeměřil a doporučil mi něco kolem 315 a 280 ml (kvůli nesouměrnosti prsou) . Přiznám se, že v první chvíli mě to dost vyděsilo a furt jsem měla v hlavě, že to bude moc velké.

Moje obavy však trvaly jen do chvíle, kdy jsem dostala podprsenku a v ní „prsa na zkoušku“ 🤭😍. Kdybych mohla popsat, jak strašně skvěle jsem se cítila a jak mizerný to bylo po sundání, udělám to.

A nebo jinak. Já vám ukážu, jak to vypadá po tom sundání 😅😂.

Jo. Tak takhle nějak vypadám bez podprsenky. Prsa nula, moje sebevědomí taky nula. Zároveň nesmírná radost z toho, že skončilo léto a nastává doba rolaků a já už se nebudu muset stydět jít do plavek 🙆‍♀️.

A co na to Tomáš?

Tvrdí mi, že mu ta malá prsa nevadí. Ale podle mě kecá, protože když jsem tam alespoň něco měla při kojení, tak byl samozřejmě spokojenější. Zároveň mu teda nevadí ani to, že chci operaci podstoupit. Ví, že je to můj sen a taky ví, že od listopadu už ode mě bude mít pokoj 🤭😅. Teda alespoň co se prsou týče🤫. A já jsem si jistá, že až uvidí ty nový, bude možná ještě šťastnější, než já 😂🙏.  Pro něj to v tuhle chvíli znamená hlavně týden dovolené a starání se o kluky, protože já předpokládám, že budu chvíli trochu nepoužitelná.

Rekonvalescence

Jako hele, mám za sebou 2 nepříjemný náročný porody, z toho jeden skončil akutním císařem. Těžko bude něco horší 😅. Ale kdyby přeci jen, řeknu vám to upřímně.

Jinak tedy myslím, že týden budu fakt mimo provoz. 14 dní od operace nesmím řídit a dalších 6 týdnů zvedat nic těžšího 3 kg. Budu si na to muset dávat pozor a kluky opravdu nikde netahat, abych něco nepokazila. Bude to náročný, ale už se fakt nemůžu dočkat 🙊😍. Dokonce mám teď brouka v hlavě, jestli těch 315ml nebude málo 🤔😅.

No, nechme se všichni překvapit, jak to nakonec dopadne 🙊😍.

 

 

 

 

 

 

 

44 komentářů
 1. Ahoj Marti, si první komu takhle asi reaguji, ale nedalo mi to. Hrozne totiž vidím se, když vidím tebe s 0 prsy a příběhem, ze to je již od dospívání tvůj velký sen. Mám pocit, ze moje neprsa byla úplně stejná, žádná. A tak jsem si je splnila ve 27 letech. Ne kvůli chlapům, ale kvůli sobě a přesně tomu co popisuješ. Byla to pecka najednou tam byla…. užívala jsem si plavky, tilka šaty a i sex, protože jsem furt nemyslela, hlavně mi na ty moje nic nesahej ;). Teď mám dvě děti a musela jsem díky vážné kapsulaci a dvou kojení podstoupit výměnu za větší :). Kůže se vytáhla, prsa povolila. A roste chuť;). Tak jen jsem ti chtěla poprat hodně štěstí, ať si s výsledkem moc spokojena. Protože úplně vím jak se citis a tesis. Jakákoli bolest bude úplně jedno jen když si sahnes po probuzení na hrudník :). A te velikosti se neboj. Já měla poprvé kulaté 290 a teď mám 490 anatom. Jen jsou blíž u sebe mám široký hrudník. Tak se těším na výsledek a držím palce. Ahoj Petra 😉

 2. Ahoj, tak nejsem sama … je mi 20 a uz od zakladky se mi furt vsichni smali, ze mam male prsa … uz jsem cetla nekolik clanku o zvetseni a o tom, ze se da vzit tuk a vlozit do prsou.. porad si rikam , nejsem na to moc mlada? Nedelala bych to kvuli nikomu jen kvuli sobe , konecne bych mohla chodit bez podprdy .. vsechno by bylo hned lepsi .. uz bych se necitila divne , nestydela bych se … takze chapu tvoje rozhodnuti, myslim, ze nejsme samy, je nas vic , proto te v tom podporuji a drzim palce♥️

 3. S tou operací ti fandím, také je to můj velký sen, ale ještě počkám. Sice mi je už 30, ale manžel chce ještě jedno dítě tak pak jdu taky!!!

 4. Marti, drzim moc palce, at jsi spokojena a stastna! Ja ted podruhe kojim a pak se na to chystam taky. Psi usi taky nikdo nechce‍♀️
  Drzim palce, at vse vyjde na 100%
  ❤️

 5. Marťo, držím palce ať seš moc spokojená. A závidím. Taky je to můj sen od puberty. Já podporu v manželovi ale nemám a budu si muset nějak našetřit sama

 6. Ahooj, ja som podstupila operaciu pred 2 tyzdnami, presne z rovnakeho dovodu ako ty. SPLNENY SEN TOTO. Poviem ti prve tri dni, katastrofa horsie ako porod veru ale od stvrteho dna pohoda, takze pretrpiet sa to daaaa drzim palce

 7. To vypadá a zní skvěle. Jestli to není tahne na kolik vyjdou taková prsa v této klinice a s těmito implantáty?

 8. Ahoj, byt tebou tak jdu do větších implantatu, takhle velikost ti zvětší prsa o necelé dvě čísla, ale protože tam nic nemáš, nevím jestli se dockas hezkého dekoltu.

  Nepises, jaký mas mít profil, zda kulaté či anatomy.
  Když už to podstoupis a bude to stát tolik peněz, tak at nelitujes ze mohly byt větší.

  Byt tebou, řeknu si minimálně o trojky a pod 400ml bych nesla.

 9. Tak to já mám také v plánu. Před kojením pevný 4ky po kojení je nemůžu najít jsem z toho hotová a nemůžu se na ně ani podívat. A to jsem kojila jen 2 měsíce. Když jsem kojila velikost prsou jsem měla skoro 6tky a byla jsem spokojená. Takže plán je takový že až budu po mateřské znovu v práci tak se budou šetřit peníze na

 10. Ahojky Marti, úplně ti rozumím ❤️ Já mám zase opačný problem od puberty mám prsa velká a jak píšeš – je to o tvém pocitu a ne o tom, co na to ostatní … spokojenější uvnitř, spokojenější navenek ❤️ Držím palce‼️

 11. Ahoj Marti, drzim palce! Ja si nechala dat 325ml a klidně bych brala větší. Oproti porodu(mám za sebou 2 a 1sc), je to prochazka růžovou zahradou hlavně si můžeš dat léky na bolest

 12. Dobrý deň. Držím vám palce Martinka. Aj Ja som mala ísť na Augmentaciu a deň pred operáciou mi na predoperačnom vyšetrení doktorka povedala že mám veľký šelest srdca,tak som ju musela zrušiť Neviem či budem mať niekedy také šťastie,ako majú tie čo to už podstúpili

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>