Notice: Only variables should be passed by reference in /home/www/janlasac.cz/domains/mmblog.cz/www/wp-content/themes/thevoux-wp/admin/ot-loader.php on line 329
AUTOSEDAČKA BRITAX RÖMER DUALFIX - MM

AUTOSEDAČKA BRITAX RÖMER DUALFIX

Autosedačky se pro většinu rodin staly nedílnou součástí každodenního života. Denně je využíváme, denně cestujeme, denně v nich vozíme naše děti . A faktem také je, že se na silnicích stávají nehody. Denně ☝️. Proto bychom si při jejich výběru měli dát opravdu záležet. Matně si vybavuji svoji autosedačku. Byla tmavě modrá (aby jí mohl zdědit brácha, to je jasný), celá z polystyrenu a unesla jsem ji, narozdíl od té, co má Maty,  i v osmi letech. Tu jeho unesu sotva dnes. Doba se změnila a s ní i provoz na silnicích. A i když řídíte sebeopatrněji, pamatujte, že to neplatí o ostatních. A nejhorší je srážka s blbcem.

Vyměnit „vajíčko“  za klasickou autosedačku je vhodné ve chvíli, kdy dítě dosáhne váhy 9 kg, když hlavička začne přesahovat horní hranici vajíčka, nebo když dítě dovrší věku 9 měsíců. Evropská legislativa dokonce udává, že dítě (do devíti měsíců, či dosažení devíti kilo) MUSÍ cestovat proti směru jízdy.

Rozhodnout se pro tu pravou autosedačku není vůbec jednoduché, protože nabídka je opravdu, ale opravdu široká. Ať už se bavíme o značce, typu, či designu- je z čeho vybírat. Osobně jsme s tátou brali v potaz hned několik kritérií:

  1. Cena
  2. Bezpečnost
  3. Omezení váhy (věku)
  4. Barva

Tohle je opravdu takový základ, nad kterým je dobré se zamyslet. Každý z nás má jiné možnosti i představy a většinou je to hlavně o kompromisu (nebo o přemluvení  tatínka ).

Nejprve jsem samozřejmě na internetu projela všemožné značky od Cybex, Zopa, Britax, Cam, Maxi Cosi až po Recaro. Největší nabídku má dle mého názoru právě Britax, ale Cybex vypadal taky velmi dobře. Táta mi na všechno kýval se slovy: „Jojo, moc pěkný.” a občas nezapomněl dodat, že tomu beztak moc nerozumí. Výběr byl tedy především na mě.

No. Měla jsem svého favorita, ale po zkoušce u kamarádky jsem zjistila, že nám zas tak nevyhovuje. Proto jsme se rozhodli, že by bylo nejlepší si sedačky vyzkoušet „na vlastní (Matyho) kůži“ , ať pak neřešíme zbytečné vracení zboží přes internet a podobně. Na doručení jsme vyrazili do prodejny Funbaby. A věřte – byl to fakt jeden z těch lepších nápadů. Vyzkoušení sedačky bych opravdu nepodceňovala.

Paní prodavačka byla moc milá a ochotná. Sdělili jsme ji, co by měla sedačka splňovat (izofix, neutrální barvu, cenu do 8 tisíc, 5bodový pás)  a co naopak nechceme. Kéž by má paměť byla natolik dobrá, abych si zapamatovala názvy všech sedaček, do kterých jsem Máťu narvala(ponaučení pro příště, že si mám vše psát). Dohromady jsme vyzkoušeli zhruba 5 typů. Jistá jsem si jen tímhle typem a tím, který jsme po dlouhém rozmýšlení nakonec vybrali – BRITAX RÖMER DUALFIX.

A PROČ zrovna BRITAX RÖMER DUALFIX?

Krom toho, že stála víc než jsme si původně představovali ❌(pro tento případ je nutná bohatá zásoba argumentů pro tátu), splňuje všechny požadavky.

  1. Bezpečnost✔️ – 5bodový bezpečnostní pás, špičková, ochrana proti bočnímu nárazu, systém izofix s opěrnou nohou
  2. Omezení věku a váhy ✔️- jak jsem již psala, je to hlavně o kompromisech. Můžete si pořídit sedačku, která je od 9- 36 kg za daleko nižší cenu, ale nemůžete od ní očekávat takové bezpečnostní prvky, jako mají sedačky s menším věkovým rozmezím. BRITAX RÖMER DUALFIX  je od narození do 18 kg (tedy do 4 let). Součástí je i novorozenecká vložka, kterou jistě využijeme u druhého miminka.
  3. Neutrální barva ✔️- „Black marble“  na té jsme se s tátou shodli hned. Přestože sedačka v modré ♂️barvě vypadala naprosto úžasně, tak já stále pevně věřím, že se jednou dočkám holčičky ♀️. A fakt ji nechci způsobit stejné trauma, jako mám já  žejo. Jinak je tedy na výběr z šesti barev. 

Tohle všechno je samozřejmě naprosto báječné, ale důvod proč jsme nakonec sáhli právě po téhle sedačce to není. Její největší předností totiž je, že se dá otáčet o 360°! Díky této dokonalé schopnosti v ní dítě může cestovat jak ve směru jízdy,  tak proti, což je samozřejmě daleko bezpečnější ( minimální riziko úrazu při čelním nárazu).

Co však nejvíce oceňujeme my s Tomem je možnost nástupní polohy . Všichni známe, jak je nepohodlné vytáčet ruce, které drží 10 kg dítě. Většinou má na hlavě modřinu jak máma, tak prcek, všichni řvou a do toho ještě hlídat, aby byly správně zaplé pásy . Těchto problémů jsme díky DUALFIXU ušetřeni a i táta uznal, že za to ty dva tisíce navíc, opravdu stály.

Pomocí zmáčknutí jednoho tlačítka lze s celou sedačkou otáčet naprosto bez námahy a nervů!

V neposlední řadě oceňuji polohovatelnou opěrku hlavy a možnost polohování sedačky pro pohodlnější spánek.

Podtrženo sečteno – spokojenost na všech stranách. Matyho odpor k autu se trochu zlepšil, protože konečně vidí ven a my jsme klidnější, že cestujeme bezpečně. Bohužel proti směru jízdy může jezdit jen v případě, že spinká, nebo s ním někdo sedí vzadu. Jakmile nevidí, tak je oheň na střeše. No jak říkám, u druhého dítěte tuhle vychytávku využijeme určitě víc .

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat .

S láskou,

Martina a Matyáš

19 komentářů
  1. Naprosto mě nadchla ta možnost sedačku otáčet, byla to první věc, která mě zaujala, když si sedačku na Insta postla. Díky za super tip! ❤️

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>