Notice: Only variables should be passed by reference in /home/www/janlasac.cz/domains/mmblog.cz/www/wp-content/themes/thevoux-wp/admin/ot-loader.php on line 329
GOLFOVÝ KOČÁREK CAM CUBO - MM

GOLFOVÝ KOČÁREK CAM CUBO

Tak kdo z Vás už se těšil na recenzi na GOLFOVÝ KOČÁREK CAM CUBO? Už jsme tu měli jednu na Neonato Puro a já doufám, že ta dnešní recenze Vám poslouží alespoň z poloviny tak dobře a že Vám třeba ulehčí rozhodování. To totiž není žádná sranda, žejo. Sama jsem po internetu pátrala dlooouho a stejně prd věděla. Jsem totiž expert na vybírání věcí, které jsou novinkou na trhu (přesně jako tomu bylo s Neonato) , tudíž na ně není nikde žádná reálná recenze, ani jiný ohlas. Prostě prima. Já se Vám sem proto pokusím napsat všechny přednosti i nedokonalosti, které jsem, za tu dobu, co CAM CUBO používáme, objevila.

Ale když člověk něco pořizuje, je dobré si v první řadě ujasnit několik bodů – co, proč a za kolik. Pokud teda nejste milionáři a není Vám to jedno, žejo. Většinou je to tak, že si něco vyberu, ale… Vždycky to má nějaké ALE, což znamená, že je to tohle na úkor tamtoho a pak je dobré hledat nějaký vhodný kompromis. Takže:

  1.  Co od kočárku očekáváte primárně. Takový, který splňuje vše v jednom jsem bohužel nenašla, ale pokud vy jo, dejte mi vědět 🙂 . Takže. Má být kočárek hlavně skladný, lehký, levný, praktický nebo krásný?
  2. Proč si golfáč pořizujete? Na cestování, do letadla, do města nebo místo sporťáku?
  3.  Kolik jste schopni za něj zaplatit. Rozpočet je prostě důležitý u všeho, aby bylo na rohlíky. To je jasný.

Musím se přiznat, že jsem nikdy nebyla velký fanda golfek. Většinou na mě působily lacině, rozhrkaně a přišlo mi zbytečné si něco takového pořizovat.

Pak ale nastal čas, kdy jsem řešila, že odletíme na dovolenou a v tom mě napadlo, že by nebylo od věci mít skladný malý kočárek, který je vhodný na cestování. Maty v tu dobu ještě nechodil, takže jsem věděla, že je nutné to vyřešit, protože představa, jak s sebou do letadla tahám velký sporťák, mě trochu děsila.

Po válečné poradě s tátou jsme se teda rozhodli nějaký vybrat. Primárně na dovolenou, ale pak taky na takovéto popojíždění po městě a když někam náhodou vyrazíme. Chtěla jsem aby byl :

  • Vhodný do letadla (takže skladný)
  • Lehký
  • Polohovatelný
  • Do 6 ti tisíc

Spousta z Vás mi doporučovalo Valco baby. Cena super ( kolem 6 tis), váha super (6,2 kg), kvalita nejspíš taky super, jen ta skladnost mi u něj chybí. Ve složeném stavu má 77 x 52 x 36 cm a mám z něj spíš pocit, že je to plnohodnotný sporťák, než golfáč.

Hodně podobný Valco baby a taktéž velmi oblíbený je Britax B-motion. Musím se přiznat, že se mi opravdu hodně líbí a znám několik maminek, které jsou s ním velmi spokojené, takže jsem byla trochu na vážkách. Bohužel to úplně nebylo to, co jsem hledala. Váží 10,5 kg a ve složeném stavu má 27 x 58 x 70 cm, což je v porovnání a ostatními kočárky celkem dost.

Dalším favoritem byl Bugaboo Bee. Omluvte mou neznalost, ale nevím jestli jste měly na mysli Bee 3, Bee 5, nebo Bee + 🙂 .  Tak jako tak mé požadavky nesplnil a to ani přes velké množství vychytávek a opravdu nádherný vzhled. Krása není všechno, žejo. Váží téměř 9 kg, což už mi přijde celkem dost. Ve složeném stavu má 90 x 46 x 32 cm a recenze na něj mě spíš odradily. Jak napsala jedna maminka – „Za hoooodně peněz málo muziky“. Takže krom toho všeho nejsem ochotná zaplatit za golfáč od 15.000-20.000 Kč (vše se totiž musí dokoupit zvlášť – pláštěnka, střecha atd) . I když…já bych možná byla, ale táta by mě hnal.🙊

Pak mi jedna slečna poradila přes instagram CAM CUBO 2017. Hned jsem si ho vygooglila a věděla, že tohle bude Máťovo nové vozítko. A vás určitě zajímá proč.

  • CAM CUBO je speciálně navržený do letadla, kde ho lze ho skladovat v odkládací skříni.
  • Váží pouhých 6,8 kg a ve složeném stavu má 46 X 26 X 54 cm.
  • Stojí 5 000 Kč.

Jak už jsem říkala, my si golfový kočárek pořizovali hlavně na cestování –  primárně na dovolenou do Turecka. A přesně na tyhle účely je CAM CUBO určený, tudíž byl jasnou volbou!

Oceňuji především :

SKLADNOST, za kterou nás pochválili i na letišti. Díky jeho rozměrům ho nemusíte u vchodu odevzdávat, ale pohodlně ho uložíte do prostoru nad sedadly.

Zvlášť bych potom vyzdvihla nastavitelný popruh,  díky kterému si můžete kočárek pohodlně přehodit přes rameno a kamkoliv donést.

BEZPEČNOST – Díky moc tomu, kdo vymyslel 5 bodový bezpečností pás. Díky němu jsou Matyho občasné pokusy o sebevraždu marný! Když má ovšem klidnější chvilku, tak postačí i plně odnímatelné madlo, které brání tomu, aby „sjel“ dolů.

Madlo slouží také jako opěrka pod nohy, když dítko náhodou usne, takže mu nožky nevisí dolů.

SNADNOU MANIPULACI – Ať už se bavíme o jízdě jako takové, o kolečkách, o skládání, rozkrádání či polohování. Vše je otázkou několika sekund.

A jak tedy Cubo obstál na dovolené?

Za nás prostě na jedničku! Všude jsme se vešli, neblokovali jsme celý výtah velkým kočárkem a pohodlně projeli mezi lehátky u bazénu. Košík dole je dostatečně prostorný, takže se tam vešly všechny potřebné věci na pláž, včetně hraček.

Navíc bylo v Turecku až nesnesitelné vedro, které díky možnosti odepnutí střechy,  Máťa bez problému zvládnul a spokojeně tak mohl spinkat klidně i na pláži.

Co se jízdy v písku týče, tak jsem velké očekávání neměla. Ale jelikož se v něm blbě chodí, natož jezdí, tak se není čemu divit. Naštěstí náš babyfriedly hotel myslel i na tohle a k lehátkům i k moři vedly dřevěné chodníčky, takže problém vyřešen :).

Tak tohle byly klady Cam Cubo, teď je potřeba zmínit zápory. Těch teda moc není, ale úplně bezchybný taky není.

Táta má dlouhý nohy a občas během jízdy šlápne na brzdu, což ho teda celkem vytáčí. Nevím čím to je, ale mně se to nestává. Asi to bude nohama, no.

Jelikož je kočárek velmi lehký, není dobrý na řídítka věšet 10 kilovou narvanou tašku pač je jasný, že to neustojí. Ale dle recenzí na ostatní značky, je to u golfek celkem běžná věc, tak nevím.

Někomu by mohla vadit  rukojeť, která není nastavitelná, což teda není náš případ, ale pro jistotu to zmíním, žejo. Mně výška vyhovuje maximálně a když jsem se ptala Tomáše, jestli mu to není nepříjemný, tak říkal, že ne. A to on by se zase ozval, kdyby mu to vadilo 😂.

Vybírat můžete že čtyř barev. Já chvíli uvažovala nad pískovou, taky proto, aby do něj v Turecku tolik nepražilo slunce,  ale tmavě modrá nakonec prostě vyhrála.

Nevím čím to je, ale paradoxně se Matymu víc líbí v Cam, než v Neonato. Zřejmě má lepší výhled, nebo nevím, ale vydrží v něm delší dobu. Já golfky už ani nevyndávám z kufru auta, takže když je potřeba, máme ho po ruce.

Tak snad jsem na nic nezapomněla a pokud by Vám tu něco chybělo, určitě mi napište ☺️.

S láskou,

Martina a Matyáš ❤️

 

 

8 komentářů

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>