Notice: Only variables should be passed by reference in /home/www/janlasac.cz/domains/mmblog.cz/www/wp-content/themes/thevoux-wp/admin/ot-loader.php on line 329
KOJENÍ - MM

KOJENÍ

KOJENÍ – kapitola sama. Kolik už jsem toho ČETLA, SLYŠELA a hlavně sama ZAŽILA. Z jedné strany slýchám, že je to stejně PŘIROZENÁ věc, jako například to, že člověk DÝCHÁ. Z té druhé na mě všude skáčou REKLAMY na umělé MLÉKO 🍼. Ale co žena, to PRSA🐐🐐, to NÁZOR 😅. Nikoho NESOUDÍM, ba ani NEODSUZUJU a hlavně bych byla nerada, kdyby se to tu strhlo v jakousi NENÁVISTI plnou debatu. Těch je totiž plný INTERNET, žejo 😊. Chtěla bych Vám pouze PŘEDAT mou dosavadní ZKUŠENOST s kojením. 

Už v posledních TÝDNECH těhotenství jsem ZAZNAMENÁVALA tvorbu MLÉKA. Když se POPRVÉ objevil FLÍČEK na PODPRSENCE, připadala jsem si asi tak, jako když jsem to POPRVÉ dostala 😂😅.

V mém OKOLÍ bylo několik ŽEN, které s KOJENÍM neměly sebemenší problém a ani já si NEPŘIPOUŠTĚLA, že by to snad nešlo. Moje PRABABIČKA kojila dvě děti NAJEDNOU, mě samotnou kojila MÁMA do dvou let (samosebou to mám na talíři dodnes 😅😂) a tak nějak jsem to vždy brala jako SAMOZŘEJMOST. Matyáška jsem poprvé PŘILOŽILA hned na porodním SÁLE, třetí den už jsem měla MLÍKA tak pro dvě DĚTI 👶👶(jen bych ráda podotkla, že jsem rodila 14 hodin a ztratila přes 400 ml krve a nemyslím si, že by to na celý proces mělo vliv) a vše ŠLO, jako po MÁSLE.

V PORODNICI jsme měli děti BUDIT na jídlo každé TŘI hodiny⏰. Ale RUKU na SRDCE💙 – která z nás to OPRAVDU dělala? 😅 Já odmítala BUDIT hodné SPÍCÍ dítě! ROZUM mi říkal, že až bude mít HLAD, určitě se přihlásí. A taky že JO, hlady NEZEMŘEL, NABÍRAL jak měl a z porodnice nás pouštěli s POCHVALOU. 💪

DOMA jsem to praktikovala úplně STEJNĚ. Když měl HLAD, tak JEDL, když byl UNAVENÝ, tak SPAL. Jestli jsem kojila po 30 minutách (to se děje hlavně v LETNÍCH měsících-je potřeba si uvědomit, že i dítě se potřebuje NAPÍT 😅) , nebo po TŘECH hodinách jsem NEŘEŠILA. Tabulky jsem NESLEDOVALA.  A to, kolik váží jsme se dozvěděla vždy jen u DOKTORKY na kontrole. Pohoda jahoda 😊.

Myslete na to, že každé cca tři MĚSÍCE dochází k OBMĚNĚ mléka, které se přizpůsobuje POTŘEBÁM miminka . V tu dobu můžete mít POCIT, že neděláte nic jiného, než že taháte ven PRSO🐐🐐. To se vám NEZDÁ, to tak JE. Ale přejde to, SLIBUJU 😅! Psychika dělá své. Hlavní je NEPANIKAŘIT – mlíčko se určitě neztrácí, jen je potřeba VYDRŽET. Na PODPORU tvorby doporučuji čaje, homeopatika RICINUS COMMUNIS 5ch a PÍSKAVICI řecké seno.

Ale stejně jak se říká, že „je snadné být DOBROU mámou HODNÉMU dítěti“, tak je snadné KOJIT, když není žádný PROBLÉM. My (spíš já) měli KRIZI, když Máťovi bylo čerstvých 11 měsíců.

Pamatujete si na to, když se vám v PORODNICI poprvé NALILA prsa MLÉKEM? A vzpomínáte na tu BOLEST, když se miminko poprvé PŘISÁLO? Ne? Stačí si CHYTNOUT bradavku, ZMÁČKNOUT a otočit s ní o 360°↪️. To by mohlo zhruba ODPOVÍDAT bolesti. Tak a tohle jsem zažívala při KAŽDÉM kojení. Říkala jsem si, že už je klidně čas na ODSTAVENÍ, tak jsme zkusili SUNAR🍼. hahahahaha  💩. Maty jak kdyby to VYCÍTIL, začal VYŽADOVAT  mléko 380x denně a pokaždé,  když viděl FLAŠKU tak začal JEČET, takže jsem to vzdala. Jeho JEKOT mě přivádí k ŠÍLENSTVÍ 😂. Nakonec jsme překonali i to, BOLEST zmizela a my KOJÍME vesele dál 😅💪.

Pomalu se blíží Matyho první NAROZENINY a já cítím, že se mi MLÉKO ztrácí (o jeho kvalitě už delší dobu pochybuji). Takže tomu dávám tak MĚSÍC (maximálně dva 😂) a myslím, že už mu nebudu mít co dát. Předpokládám, že mě čeká dlouhé PŘEMLOUVÁNÍ, SLZY, LÍTOST, několik hysterických SCÉN ale snad nakonec vezme tu LÁHEV na milost. 🙃

Jak už jsem jednou psala. Na malou CHVÍLI je to tak nějak výjimečný SPOJENÍ nás  (VÁS)  dvou 💕.

Martina.

Zatím žádné komentáře

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML štítky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>